Alcor Micro Denetleyici Flash Disk Biçimlendirme

 A101 den aldığınız Hi-Level Marka 8-16 GB lik flash disk açmıyor ve biçimlendirme hatası meydana geliyor ise flash diskinizi kurtarabilirsiniz. Öncelikle garantisi ve faturası varsa garantiden değiştirmeyi deneyebilirsiniz.Genellikle A101 de satılan  Hi-Level marka Flash disklerde Alcor Micro Denetleyici bulunmaktadır. Alcor Micro denetleyici Flash Disk Biçimlendirme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağım.


Flash disk virüs veya kullanım sırasındaki bazı hatalardan dolayı bozulmalar olabilmektedir. Bu hatalar windows formatlama aracı ile formatlamaya çalışıldığında başarısız olmaktadır.

Bu durumlarda en kesin yöntem flash içerisinde bulunan ve markasına göre değişen kontrol çipinin resetlenmesidir.

Öncelikle korumalı flash disk nasıl biçimlendirilir yazısını okumanızı tavsiye ederim burada flash disk içerisindeki kontrol çipinin nasıl resetleneceği anlatılmıştır. Okumanızı tavsiye ederim.

ChipGenius programı ile flash diskin control çipinin marka ve modelini öğreneceğiz.
Flash disk üreticisini öğrenmek için ChipGenius programını kullanacağız. flashboot.ru/files/file/448 adresinden programı indiriyoruz.

ChipGenius programı


Eğer alcor micro denetleyici varsa buradan bununla ilgili uygulamaları indirebilirsiniz.
Tavsiyem en son yüklenen dosyayı indirmeniz.

Klasör aşağıdaki gibidir. AlcorMP.exe dosyasını çalıştırınız.


Aşağıdaki şekildeki gibi E kısmında flash disk gözükmesi gerekir.
Biçimlendirme olayını başlatınız.
Program hata verirse versiyon uyuşmazlığı olabilir.
En son olarak windows formatı yapılması gerekmektedir.Flash disk içerisinde çok önemli dosyalar varsa dosya kurtarma programları ile kurtarabilirsiniz.
Bu Sayfayı Yazdır

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Blogger Sayfa Yazdırma Butonu Yapma

Blogger Sayfa Yazdırma Butonu Yapma “Bu Sayfayı Yazdır” düğmesinin Blogger içerisinde nasıl ekleneceğini bu yazımda anlatacağım. Kendi...