Blogger'da kategori nasıl oluşturulur

Blogger dünyasına adım attığınızda yazılarınızın belirli kategoride olmasını isteyeceksiniz. Önceden wordpress, joomla gibi CMS sistemler kullanmışsanız Blogger'ın kategori oluşturma sistemi biraz farklılık gösterecektir.

Blogger'da kategoriler etiketlere göre oluşturulur. Yazı yazarken sağ taraftaki etiketler kategori oluşturmak için kullanılır.


Yazınızın birden fazla kategoride bulunmasını istiyorsanız kategoriler arasında virgül kullanabilirsiniz. Ancak etiketlerde kesinlikle &<>@!+, karakterlerini kullanmayınız.

Yazılarınızı yayınladığınızda en altta etiketler (Labels) kısmında yer alacaktır.

Kategorileri blog'unuzun kenar çubuğunda (Sidebar) alfabetik olarak sıralanması

 Bunun için yönetim paneli içinden yerleşime gelin sidebar kısmında gadget ekleye tıklayın.


Buradan etiketleri seçin. Etiketlerden istediğinizi yada tamamını seçebilirsiniz. Sıralamanın alfabetik ya da yayın sayısına göre olmasını, Görüntülemenin liste ya da bulut olarak görünmesini sağlayabilirsiniz. Kaydede  tıkladığınızda artık side bar üzerinde görünecektir.

Kategorilerin blog'unuzun üst menü kısmında yer alması


Yine yerleşim alanında Header altında  crosscol alanındaki Gadget eklediğimizde menü olarak artık blogumuzda yer alacaktır. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilişimciler için faydalı linkler

Bilişimciler için faydalı linkler 1- https://app.prntscr.com/tr/download.html - ekran alıntısı aracı linux, mac & win için. tarayıcıla...