Wordpress sayfa yönlendirme nasıl yapılır

Sayfa yönlendirme neden önemlidir?

Sayfa linkleri siteler için çok önemlidir. Yazdığınız yazıya ulaşılabilmek yalnızca linklerle olmaktadır. Ayrıca yazılarınızın belirli bir seviyeye gelmesi için çok uğraşmış  olmalısınız. İşte Google veya diğer arama motorlarında elde ettiğiniz bu linkleri kaybetmeden yer değiştirmeniz mümkündür.

Link kaybı ayrıca siteniz için de itibar kaybı olacaktır. Sitenize gelen ziyaretçi boş sayfa ile karşılaştığı zaman hemen çıkacaktır. Arama motorlarında da sitenizin yerini etkileyecektir.

Sayfa yönlendirmelerinde 301 diye bilinen yönlendirme ile bu işinizi halledebilirsiniz. 301 yönlendirmesi sayfa ve yazılarınızı taşımada en iyi yöntemdir. 301 yönlendirmesi .htaccess dosyasına erişilerek yapılabilir fakat bu biraz zahmetli olduğu için bunun yerine Wordpress eklentisi ile yapacağız.

Wordpress sitenizde bunu eklenti ile yapmanız için aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Sitenizde yönetim paneline gelin, eklentiler kısmında yeni ekleye ulaşın.
2. Sağ üst köşede eklentilerde ara kısmına Page Links To yazıp arayın.

Wordpress Page links to eklentisi


3. Eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin.
4. Yönlendirme yapmak istediğiniz sayfa veya yazınızı açın. Sayfanın en alt kısmında A custom URL ye tıklayın. 301 yönlendirmesi yapılacak sayfanın veya sitenin tam adresini yazınız.
5. Sayfayı güncellediğinizde artık bu sayfa terine yeni URL adresine yönlendirilecek.

Bu Sayfayı Yazdır

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Blogger Sayfa Yazdırma Butonu Yapma

Blogger Sayfa Yazdırma Butonu Yapma “Bu Sayfayı Yazdır” düğmesinin Blogger içerisinde nasıl ekleneceğini bu yazımda anlatacağım. Kendi...